Законодавчі зміни виведуть вітчизняне сільгоспмашинобудування на якісно новий рівень

Відтепер в Україні законодавчо закріплені необхідні умови для стимулювання розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування. Зокрема, вдосконалено механізм визначення ступеня локалізації сільгосптехніки, на виробництво якої будуть спрямовуватися державні кошти. Окрім того, законодавчі зміни дадуть можливість у короткий термін створити сприятливі умови для залучення інвестицій та зробити сільгосптехніку доступною для аграріїв, у тому числі дрібних і середніх сільгоспвиробників. Про це сьогодні на прес-конференції в ІА «RegioNews» повідомив Директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Олександр Григорович.

«В Україні набули чинності зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», відповідно до яких ми отримали дієвий механізм для налагодження внутрішнього виробництва сучасної сільгосптехніки. Зокрема, вдосконалено механізм визначення ступеня локалізації сільгосптехніки, на виробництво та забезпечення якою сільгосптоваровиробників будуть спрямовуватися державні кошти. Також цей закон є важливим кроком для створення сприятливих умов щодо залучення інвестицій, у тому числі іноземних, у галузь сільгоспмашинобудування для переоснащення виробництва та забезпечення аграріїв сучасною технікою вітчизняного виробництва з державною підтримкою», − зазначив Олександр Григорович.
Директор Департаменту поінформував, що наразі працюють лізингові програми державної підтримки для аграріїв, дія яких поширюється на техніку, вироблену вітчизняними підприємствами. Він повідомив, що Мінагрополітики разом із виробниками розробили спеціальний каталог, в якому аграрії зможуть вибрати оптимальний для себе варіант. 
За словами Олександра Григоровича, Законом також передбачені відповідні заходи щодо забезпечення фінансування. Так, обсяги бюджетних асигнувань на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування мають становити до 1% від загальних видатків державного бюджету. 
Окрім того, Олександр Григорович наголосив, що через ухвалені зміни до закону, за рахунок покращення інвестиційної привабливості, підприємства вітчизняного сільгоспмашинобудування матимуть змогу суттєво підвищити конкурентоспроможність серійних машин, використовуючи в конструкціях машин елементну базу провідних світових виробників.
«Це принципова позиція Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, і ми разом із виробниками, представниками науки та громадських організацій об’єдналися для реалізації планів, які ми перед собою ставимо. Ми плануємо, що 2013 рік стане роком прориву в розвитку сільгоспмашинобудування», − додав Олександр Григорович.
Нагадаємо, що вчора, 29 листопада, набули чинності зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу». Законопроект був ухвалений Верховною Радою України та підписаний Президентом України Віктором Януковичем.

Прес-служба Мінагрополітики