Якою має бути система вентиляції свинарника влітку?

Система вентиляції є найважливішим фактором у проєктуванні тваринницьких приміщень. Підтримка належного мікроклімату в приміщенні для свиней будь-якого віку і ваги — здійсненне завдання, якщо враховувати всі нюанси під час проєктування системи вентиляції. Але провівши аналіз ефективності наявної системи вентиляції, ви зможете внести відповідні поправки якщо не за рахунок змін в конструкції будівлі, то хоча б за рахунок оснащення ферми належним обладнанням.

Розглянемо основні варіанти системи вентиляції влітку в свинарських приміщеннях, які залежать від особливостей конструкції будівлі.

Здебільшого вітчизняні тваринники використовують ферми, збудовані ще за часів СРСР, — переважно це споруди із залізобетонних полурам, так звані клюшечники. Їхня перевага полягає в тому, що в Україні будівлі такої конструкції є в наявності: наприклад, у вигляді приміщень, які в минулому використовували як корівники. Залежно від стану клюшечника, на перетворення його в приміщення для утримання свиней ідуть чималі кошти та трудовитрати. Проте існує думка, що реконструкція старого клюшечника обходиться дешевше, ніж будівництво нового приміщення із сучасних будівельних матеріалів.

Але, з точки зору вентиляції, клюшечники мають деякі недоліки. Якщо ви плануєте побудувати нову свиноферму й готові розпочинати будівництво з нуля, наполегливо рекомендуємо вам розглянути варіант будівель із підвісною стелею.

Є різні концепції систем вентиляції будівель для утримання свиней, і кожна з них може бути ефективною. Відмінності полягають у витратах на будівництво, теплоізоляцію, обладнання та операційні потреби, що кожне господарство має враховувати, виходячи з індивідуальної ситуації.

 

Докладніше про це читайте у травневому випуску (№ 5, 2020) журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/hogslat_14.pdf