Як система напування I-Flush сприяє зменшенню використання антибіотиків?

Майже в усьому світі споживачі продукції тваринного походження починають турбуватися щодо використання виробниками протимікробних препаратів та їх впливу на здоров’я людини. Кури без антибіотиків стають стандартом у супермаркетах і ресторанах. Для вирощування птиці без використання протимікробних препаратів виробники м’яса птиці повинні приділяти більше уваги здоров’ю птахів та біобезпеці. Чистота води, яку споживає птиця, є важливою частиною безантибіотичного вирощування поголів’я.

Страх перед формуванням нечутливості до антибіотиків у людини змушує дедалі більше урядів накладати заборону на використання антибіотиків у тваринництві. Це означає, що виробникам м’яса птиці доводиться дещо переформатовувати менеджмент у пташнику. Найбільш важливим аспектом у цій ситуації є підтримка оптимального рівня біобезпеки на птахофермах і навколо них. Після отримання здорових птахів виробник зобов’язаний підтримувати їхнє здоров’я на належному рівні.

Виробник повинен урахувати всі способи, якими патогени можуть потрапити до птахоферми. Потенційні фактори ризику включають воду, корми, гризунів, персонал та сільськогосподарське обладнання. Невикористання антибіотиків усуває останню лінію захисту від патогенів, тому утворення хвороботворних мікроорганізмів необхідно зупинити, перш ніж вони потраплять до тварин.

Зазвичай бройлери споживають у 1,6–2 рази більше води на день, ніж корму. Якщо ця вода забруднена, птахи страждатимуть від проблем із травленням та не зможуть розвиватися належним чином.

Із упровадженням ніпельної системи напування, на заміну відкритих систем (лотків і дзвонових поїлок), якість питної води значно покращилася. Однак сучасні системи водопостачання можна безпечно використовувати лише тоді, коли сама вода не містить шкідливих бактерій, а лінії водопостачання підтримують у чистоті. Основна небезпека тут полягає в тому, що на внутрішній стороні трубопроводу може утворюватися біоплівка, що діє як джерело їжі для шкідливих організмів, які можуть поширюватися водою.

Для підтримання якості води птахівники повинні використовувати ефективні дезінфікувальні засоби, щоб захистити лінії водопостачання від біоплівки. У виробництві без застосування антибіотиків важливо регулярно перевіряти вихідні джерела води, а також проводити повне очищення труб та обладнання для поїння перед розміщенням нових птахів на фермі. Ці процедури очищення можуть зайняти досить багато часу, але використання автоматичної системи промивання ліній напування I-Flush значно полегшить процес.

 

Докладніше про це читайте у квітневому (№ 4, 2021) випуску журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/impex_4.pdf