Як держава планує диференціювати підтримку в агрокомплексі

Сума держпідтримки, яку отримає сільгоспвиробник у вигляді податкових пільг або дотацій, буде відрізнятися в залежності від формату його роботи на сільській території і ступеня інтеграції

Держава планує диференціювати держпідтримку в залежності від формату роботи аграрних компанії на території сіл.

Про це "Делу" повідомив Григорій Калетник, глава Комітету верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

"Це буде робитися шляхом збільшення підтримки сільськогосподарським агроформуванням, які прописані і діють на території сільських рад за рахунок істотного зменшення податків інтегрованих структур", - сказав він.

Він зазначив, що реалізувати цей принцип можна буде зокрема через ставку податку на землю, яка буде відрізнятися в залежності від того, як використовується земля.

"За рахунок сплати податків буде регулюватися питання інтересів",-сказав він.

Він також зазначив, що поки не передбачається, що при визначенні підтримки орієнтиром для держави буде кількість земель в обробці або оборот компанії.

"Базою буде тільки те, наскільки вони прив'язані до села, його розвитку", - сказав він.

Таким чином держава хоче стимулювати агрокомпанії вкладати в розвиток сільських населених пунктів і створення нових робочих місць.

"Безумовно, треба стимулювати бізнес вкладати в розвиток сіл. Як це можна зробити, якщо не через держпідтримку? Зараз же компанія працює в селі, автомобілі 30-ти тонні їздять в селі, але при цьому навіть податки з заробітної плати сплачуються у Києві", - сказав чиновник.

При цьому він зазначив, що вважає нераціональним позбавлення держпідтримки тих чи інших категорій агрогосподарств, зокрема агрохолдингів. "Якщо держпідтримка йде - вона йде на все гектари", - сказав він.

Як повідомляло "Дело", з 1 січня в Україні в два рази збільшена база розрахунку всіх земельних платежів.