Вісім простих порад щодо оптимізації проведення вакцинації птиці пероральним методом

Система напування — ідеальний інструмент для введення вакцин птиці методом випоювання з питною водою. Однак, незважаючи на те, що такий метод здається простим і легким у виконанні, це враження оманливе.

Для того щоб отримати очікуваний ефект вакцинації від усього стада, необхідно провести значну попередню підготовку. Лише в такому випадку вакцинація буде ефективною та надійною. Для цього необхідно дотримувати правильних умов використання вакцини та підтримувати систему напування в належному стані.

Дослідження виявили, що багато птахофабрик не досягають необхідного відсотка вакцинації птиці (95 %). Обстеження поголів'я показало, що 27 % птиці взагалі не були вакциновані, а майже 30 % — недостатньо вакциновані. Неповне покриття поголів’я може призвести до проблем зі здоров’ям через повторну передачу вірусу від птиці до птиці.

Рекомендуємо звернути увагу на кілька важливих пунктів.

Підготовка 

  1. Чітко дотримуйтесь інструкцій

Перед початком проведення вакцинації птиці уважно ознайомтеся з інструкцією щодо використання та правильного дозування препаратів. У ній чітко прописано етапи підготовки до вакцинації.

  1. Не використовуйте будь-які чистячі засоби безпосередньо перед додаванням препаратів.

Використання мийних засобів необхідно припинити щонайменше за 24 години до процесу вакцинації. Перед вакцинацією потрібно промити лінії напування, щоб у них не залишилися частки дезінфікувальних або чистячих засобів.

  1. Перевірте обладнання

Завжди завчасно перевіряйте, чи працюють дозатори медикаментів належним чином, а також контролюйте ніпелі на предмет будь-яких протікань або, навпаки, закупорок і переконуйтеся, що немає першкод для води в трубах.

  1. Видаліть залишкову воду з ліній напування

Відкрийте кінець лінії напування й перевірте всі ніпелі, щоб у лініях напування залишалося якомога менше залишкової води. Розраховуючи необхідну кількість води для вакцинації, завжди майте на увазі, що в лініях все ще може залишатися вода.

 

Докладніше про це читайте у травневому випуску (№ 5, 2020) журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/impex_5.pdf