У Китаї повідомили про випадок зараження новим штамом пташиного грипу. Схоже, він перший у світі

Влада Китаю повідомила, що у східній провінції Цзянсу підтвердили випадок зараження штамом пташиного грипу H10N3. Схоже, це перший випадок зараження цим варіантом вірусу у світі.

Про це повідомили в Управлінні з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я Китаю.

Зараження виявили у 41-річного чоловіка. 23 травня йому стало зле: з'явилася лихоманка та інші симптоми захворювання. Вже 28 травня його госпіталізували до медзакладу.

Там у чоловіка підтвердили пташиний грип, а китайський центр з контролю та профілактики захворювань провів дослідження та підтвердив, що у нього був штам вірусу H10N3.

Поки невідомо, як саме чоловік заразився. Медики повідомляють, що наразі він у стабільному стані та готовий до виписки з лікарні. У людей, з якими інфікований тісно контактував, зараження не виявили.

 

Що це означає?

Панікувати не треба: у Китаї циркулює низка різних штамів пташиного грипу, які епізодично виявляють у людей. Найчастіше заражаються люди, які працюють з птицею.

Остання епідемія пташиного грипу у Китаї сталась у 2016-2017 роках. Тоді штам H7N9 призвів до летальних ускладнень у близько 300 людей.

Окрім того, медики також зазначають, що новий штам вірусу пташиного грипу є менш патогенним, а ризик його поширення у великих масштабах був «дуже низьким». Наразі про інші випадки зараження людини штамом H10N3 у світі не відомо.

 

Більше про пташиний грип

Грип птиці — це вірусна хвороба птахів, що має великий рівень заразності, та для якої характерний гострий перебіг з ураженням органів дихання, травлення та іншими ускладненнями.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність під час захворювання досягає 80-100%. Наразі лікування пташиного грипу не розробили. 

Крім того, на «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, небезпечного для людини.

Джерело: https://hromadske.ua