Свині, які користуються найбільшим попитом на ринку України

Потреби ринку племінних поросят в Україні сьогодні істотно змінилися. Якщо років десять тому був попит тільки на чистопородних поросят, то зараз клієнти намагаються придбати готову товарну свинку. Про це розповів директор ТОВ «Селекційний центр свинарства» Євген Криворот, пише fermer.blog.

«Сьогодні найбільший попит — 90% — мають термінальні тварини, — зазначив він. — Для отримання гібридної свинки F1 ми використовуємо материнські лінії порід велика біла та ландрас. А вже для отримання високоякісного товарного поголів’я м’ясного свинки F1 покриваються термінальним кнуром, що дозволяє отримати максимальний ефект гетерозису на відгодівлі».

На сьогоднішній день цент селекції вирощує близько 1,3 тис. голів основних свиноматок (по 600 голів великої білої і ландрас, а також 100 голів — для отримання термінальних кнурів) і близько 12 тис. — загального поголів’я. З них на відгодівлі — понад 6 тис. голів свиней.

Поняття «термінальний» або «батьківський» кнур почало фігурувати в Україні з початку 2000-го року і є дуже популярним сьогодні.

Термінальний кнур — це тварина, яка використовується як батьківська форма для виробництва високопродуктивного товарного молодняку. Потомство цієї тварини гарантовано повинно виявити ефект гетерозису за відгодівельними та м’ясними якостями.

Джерело: https://agronews.ua