Республіка Корея збільшить інвестиції у сільське господарство України

За 9 місяців 2012 року товарообіг між Україною та Республікою Корея  склав 215 мільйонів доларів, що вп’ятеро перевищує минулорічні показники. Наступного року планується збільшення обсягів експорту української сільськогосподарської продукції до Кореї. Своєю чергою Республіка Корея збільшить обсяг інвестицій в аграрний сектор України. Про це 28 листопада йшлося на зустрічі делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Першим заступником Міністра Іваном Бісюком з делегацією Республіки Корея.

Під час зустрічі було розглянуто питання двосторонньої співпраці в аграрному секторі та підписано Меморандум про співробітництво у сфері сільського господарства між Республікою Корея та Україною.

Відкриваючи зустріч, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк наголосив, що економічні та політичні відносини між Україною та Республікою Корея є надзвичайно важливими напрямками зовнішньої політики України в Азіатському регіоні.

«Підтвердженням цього є той факт, що за 9 місяців цього року двосторонній товарообіг сільськогосподарської продукції склав більше 215 мільйонів доларів та зріс у 5 разів порівняно з минулим роком. З експортованих цьогоріч Україною 5,5 мільйона тонн пшениці майже 1 мільйон тонн було відправлено до Кореї. Це значний об’єм», − зазначив Іван Бісюк.

Також він додав, що Україна зацікавлена у вивченні досвіду Кореї щодо реалізації інвестиційних проектів в аграрній сфері та розвитку сільських територій.

Своєю чергою Міністр продовольства, сільського, лісового та рибного господарства  Республіки Корея Су Кю Йонг підтвердив важливість експорту української аграрної продукції, зокрема пшениці, до Кореї та наголосив, що підписання Меморандуму про співробітництво у сфері сільського господарства між країнами дасть змогу посилити товарообіг аграрної продукції та поглибити співпрацю у різних галузях сільського господарства України та Республіки Корея.

«Україна є стабільним партнером щодо поставок сільськогосподарської продукції. І на сьогодні представники нашого аграрного бізнесу вже готові інвестувати у сільське господарство України. Тому нас дуже цікавить співпраця з вами. Сьогодні ми плануємо підписання Меморандуму, який допоможе поглибити співробітництво між Республікою Корея та Україною в аграрній сфері», − наголосив Су Кю Йонг.

Сторони погодилися, що потенціал двосторонньої співпраці дозволяє розглядати збільшення обсягів експорту  української сільськогосподарської продукції. А підписання Меморандуму про співробітництво у сферах сільського, лісового та рибного господарства дасть новий поштовх у розвитку відносин саме у цих галузях.