Птахівників хочуть виключити з рядів платників єдиного податку 4 групи

Птахівництво – це частина агросектору України, тому ініціатива законотворців виключити з рядів платників єдиного податку 4 групи птахівників, – нікому не зрозуміла. З критикую на адресу окремих норм урядового законопроекту 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» виступив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

За словами Чайківського, виключення птахівників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, страусів та перепелів, очевидно, не знайде підтримки серед депутатів-аграріїв.

Птахівництво – галузь, яка ще тільки розвивається та по суті своєї діяльності є частиною агросектору. Зміна оподаткування для цієї діяльності – це чергова підніжка з боку держави. Переконаний, не можна всіх рівняти по якомусь одному представнику. Тому принциповою позицією є – залишити птахівників в існуючій системі оподаткування», – заявив Чайківський.

На думку Чайківського, питання з оподаткуванням можна вирішити досить просто: запровадити єдиний податок на 1 гектар сільськогосподарської землі.

Законопроектом 5600 уряд вкотре пробує збільшити/перерозподілити/навантажити когось на додаткові податки.

Стосується це і сільгосптоваровиробників. Хоча самі аграрії вже роками відстоюють просту позицію: запровадьте податок на 1 га з фіксованою сумою сплати і це полегшить життя та обрахунок як громадам, так і самим фермерам», – впевнений Іван Чайківський.

Джерело: https://agropolit.com