Поголів’я свиней знизиться на 35%

У домашніх господарствах поголів’я свиней в Україні до 2025 року може скоротитися на 35%, до 1,7 млн голів. Такий прогноз оприлюднила профільна асоціація “Свинарі України” (АСУ).

При цьому, як зазначають фахівці, зараз понад 40% загального поголів’я свиней в Україні припадає саме на присадибній сектор.

“Останні п’ять років кількість свиней в домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Так, в 2015 році поголів’я свиней в присадибному секторі налічувало 3,6 млн голів, цього року воно дорівнює 2,6 млн”, – заявила глава асоціації Оксана Юрченко.

За її словами, поголів’ю шкодять спалахи африканської чуми свиней, які збільшуються відсутністю ідентифікації тварин в господарствах населення і низьким рівнем біобезпеки.

“У разі підозри на африканську чуму власники таких свиней намагаються якомога швидше їх збути, що сприяє поширенню хвороби. Продаж неідентифікованих подворно забитих свиней на стихійних ринках в свою чергу ускладнює контроль епізоотичної ситуації в країні”, – зазначила Юрченко.

Джерело: https://agronews.ua