Пасічники скаржаться на рекордний мор бджіл, а отруєний мед потрапляє на полиці в супермаркети

Аграрії відкидають звинувачення у тому, що обробляють поля недозволеними інсектоцидами. Такої кількості вбитих бджолиних сімей, як цьогоріч, пасічники навіть не пригадують. Звинувачують у своїй біді аграріїв, які кроплять поля забороненою в цивілізованому світі отрутою. Ті відхрещуються, що нічого поганого не робили. Але європейський ринок, на який так важко пробивалися наші фермери з українським медом, може зачинитись, а скарбниця не дорахуватися валюти, бо мед від бджіл, що вижили, наївшись хімії, також отруєний, пише ТСН.

Біда фермерів і пасічників – то ще не все, адже відбракований європейцями мед від хворих уже бджіл потрапляє на наші прилавки.

Одещина, Полтавщина, Волинь, Поділля – в останні роки гори мертвих медоносних бджіл ростуть по всій Україні.

“Те, що діється зараз, на початку 2019 року, масова загибель бджіл пішла – це справді сьогодні катастрофа”, – каже експортер меду Валентин Паньковський.

У Славуті Хмельницької області нещодавно загинули кілька сотень бджолосімей. Нещодавно така ж біда накрила пасіки ближнього Ізяславського району та сусідньої Рівненщини.

“В Славутському районі пасіка, і нас агрофірми травлять. Воно по всій Україні, і дуже багато пасічників не знають, що робити”, – кажуть місцеві мешканці.

У селі Шевченко, що за 10 кілометрів від Славути має пасіку чоловік, який поскаржився на загибель своїх бджіл.

“Зараз вони взагалі якісь після того, як обробили ці поля, то неадекватні. Одкрию вулика, то таке – всі падають”, – розповідає пасічник Андрій Данилюк.

Після посівної пасічник не дорахувався 40 бджолосімей. Торік в Ізяславському районі його колеги постраждали більше. Микола Подзигун втратив тоді майже 200 бджолосімей. Весь гнів пасічників обернений на аграріїв. Ті, мовляв, захищають свої посіви, але шкодять довкіллю. Жодних компенсацій за це бджолярі не отримали.

“Треба, щоб була кримінальна відповідальність, не я бігав і не він, бо це цивільно-правові відносини, збираю докази я, а це повинна держава”, – каже пасічник Микола Подзигун.

Проблема стосується не тільки пасічників та аграріїв, а й далеких від села містян. Бджоли загинули, але не зразу і не всі. Вони встигли принести у вулики  отруєний хімією мед.  І будьте певні, каже один з найбільших експортерів країни Валентин Паньковський, на експорт ця солодка отрута не потрапить. Лише на перевірку якості сировини, що їде у Європу, Валентин  витрачає щороку майже мільйон доларів. Там не приймуть мед з антибіотиками чи пестицидами.

“На експорт попадає чистий мед. А цей мед, що повертається до пасічника, його ж пасічник не з’їдає ж. Може якусь частину на самогонку пережене, а більшість реалізовується на базарі, та навіть в торговельних мережах”, – попереджає Паньковський.

“Скрізь в цивілізованому світі це виглядало, що простіше пареної репи, це мирне співіснування аграріїв з пасічниками. Але чи то у нас аграрії не такі, не виходить”, – скаржиться експортер.

При раціональному підході у виграші залишаться і пасічники, і аграрії.

Джерело: https://agronews.ua