Особливості встановлення та функціонування тунельної вентиляції у пташнику

У пташнику, де встановлено тунельну вентиляцію, швидкість руху повітря завжди відрізнятиметься в різних точках приміщення, а отже, ефект охолодження птиці буде варіюватися. Розглянемо шляхи мінімізації цих розбіжностей далі в статті.

Часто охолоджувальна здатність у приміщенні з тунельною вентиляцією вимірюється середньою швидкістю руху повітря. Середню швидкість повітря, як правило, визначають через усереднення кількох вимірювань швидкості повітря, виміряних у поперечному перерізі пташника, приблизно в 30 м від тунельних вентиляторів.

І хоча такі показники забезпечать певне розуміння того, наскільки система вентиляції здатна забезпечити птиці відчуття прохолоди, а приміщення здатне підтримувати оптимальну температуру під час спекотної погоди, рівномірність швидкості руху повітря має не менше, а, можливо, навіть більше значення. Наприклад, припустимо, що в нас є дві будівлі, у кожній з яких середня швидкість руху повітря становить 3 м/с, але в одній з них швидкість повітря вздовж лінії напування біля бокової стіни становить 2 м/с, а в другій — 2,5 м/с. Чи можна сказати, що обидва будинки однаково забезпечуватимуть охолодження птиці ринкової ваги в спекотний літній день?

Незважаючи на те що в пташнику з тунельною вентиляцією швидкість руху повітря буде варіюватися в різних точках пташника, а це, у свою чергу, означає, що птиця не охолоджуватиметься рівномірно, можна вжити певних заходів, аби звести ці варіації до мінімуму.

У системі тунельної вентиляції пташника для подання повітря в приміщення використовують різне обладнання: припливні жалюзі, штори, тунельні стулки. Чи є між ними відмінності?

Були проведені дослідження, мета яких полягала в порівнянні напрямку руху припливного повітряного потоку, швидкості руху повітря, а також рівномірності швидкості повітря від стіни до стіни в пташниках із припливними жалюзі та в пташниках із припливними тунельними стулками.

Швидкість руху повітря — це основний метод охолодження птиці в спекотну погоду. Виробники прагнуть забезпечити однорідне середовище в усьому пташнику, тому що невелика зміна швидкості повітря може призвести до значних відмінностей в охолодженні птахів.

Докладніше про це читайте у червневому (№ 6, 2021) випуску журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/hogslat_15.pdf