Оберемо закваску свідомо

Ось нарешті доходить краю багатостраждальний 2020 кормовий рік, і розпочинається сезон заготівлі сінажів, а за ним і силосів, корнажів, жому. На жаль, далеко не всі господарства спромоглися заготувати корми належної якості (за поживністю та токсичністю) й у достатній кількості, що призводить до дефіциту основних кормів.

Саме тому найбільш цікавою нині темою є вибір правильних технологій (яма, башта, траншея, курган, рукав, тюки тощо), матеріалів (бічна, вакуумна, покровна плівки, рукави, стрейтч для тюків, захисні сітки та ін.), методик ущільнення (шар трамбування не більший від 20 см і достатнє питоме навантаження та термін трамбування) та герметизації (оптимальне розміщення засобів притискання), а також того, кому ви доручите законсервувати ваші основні корми, — інокулянта.

Biomin® Biostabil

Серія заквасок, які максимально відповідають вимогам сучасного виробництва, відповідь на бажання в стислі терміни отримувати консервовані корми високої якості, поживності та концентрації енергії в сухій речовині на фоні зменшення ризиків контамінації токсинів за різних (у т. ч. екстремальних) погодних умов, технологій закладання, зберігання та згодовування а також тривалої аеробної стабільності. Задля досягнення кращих результатів у складі заквасок Lactobacillus buchneri було замінено на більш потужний (за даними наукових і виробничих досліджень та оцінкою EFSA) Lactobacillus kefiri (DSM 19455).

Зручна упаковка по 200 г, розрахована на 50–75 т (найчастіше 3 г/т) сировини, термін придатності до застосування — 18 місяців з дати виробництва без особливих умов зберігання.

Повна розчинність дозволяє використовувати в різних системах внесення (комбайн, пакувальник, помпа тощо).

Проведено тестування в різних климатичних умовах та працює за рівня СР від 22 до 55 %.

Досягнення рН 4,2 (зупиняється ріст супутньої мікрофлори, дріжджів та плісняви) за 2–7 діб від обробки (первинне зігрівання не спостерігається).

Зниження рН до 3,9 (зупиняється ріст клостридії та інших патогенів).

Швидкий термін консервації (багато господарств в Україні відкривали та починали згодовувати сінажі та силоси на 7-й, а деякі навіть на 5-й день після закриття й були задоволені якістю корму).

Аеробна стабільність 7–14 діб — немає вторинного зігрівання (ріст дріжжів та плісняви заблоковано).

Переваги використання Biomin® Biostabil:

  • краще споживання корму (наявність масляної, висока концентрація оцтової кислоти, запах плісняви різко негативно впливають на привабливість корму);
  • вища концентрація енергії (на 0,1–0,3 МДж NEL/кг СР) та перетравного протеїну (на 8–15 г/кг СР);
  • зниження навантаження токсинів та патогенів.

 

Докладніше про це читайте у травневому випуску (№ 5, 2020) журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/biomin_9.pdf