На відновлення ферми під Полтавою, в яку влучила російська ракета, зібрали 300 тисяч гривень

Приблизно 300 тисяч гривень зібрали для відновлення господарства, у яке місяць тому влучила російська ракета. Це майже сьома частина від загальної суми, яка необхідна, каже власник Костянтин Пархоменко. За його словами, грошей, які зібрали благодійники, вистачить на придбання трактора та пального.

Споруду де раніше було приміщення для худоби місяць тому зруйнувала російська ракета. Тоді загинуло більше 30 тварин. Решта – близько трьох сотень овець та кіз – тимчасово живуть у загородці під відкритим небом, каже Костянтин Пархоменко.

"Пасемо овець, доїмо кіз. Все те, що робили, ми і робимо. Щоб відновитись, треба все відбудовувати наново. Все робити, щоб зберегти стадо і поголів’я. Його ж треба на зиму в сарай десь помістити, а сарай ні за що будувати", – каже фермер.

Крім господарської споруди, ракета знищила техніку та будівлю, у якій перебували сторожі. Одному з них – Олександру Ружнову – вдалося врятуватися, а інший загинув.

"Бахнуло воно – і почалось. Я тільки голову підійняв – на мене весь пил летів, і почало мене накривати. Добре, що мене врятувало – щілина ось така лишилась. Я куртку встиг витягти і в трусах одних виліз. Я почав кричати "Женя, Женя!", а він – нуль уваги", — говорить сторож Олександр Ружнов.

Відновити господарство Костянтину допомагають благодійники. За місяць перерахували приблизно 300 тисяч гривень. Цього вистачить тільки на придбання нового трактора та пального, говорить чоловік.

"Тюкач той же, он він стоїть побитий, хто його знає, вийде його відремонтувати – вийде, не вийде –десь у когось може буду просити. У районі 2 мільйонів (гривень – ред.), щоб його відновити все", – каже Костянтин Пархоменко.

За допомогою чоловік також звернувся до місцевої сільради. Та через те, що не встиг зареєструвати господарство, питання про відшкодування збитків вирішують, повідомив телефоном голова Щербанівської громади Ігор Процик.

"Буде дуже складно постфактум зареєструвати за собою право власності на майно, якого немає. Єдине, що я можу порадити – це, перше, перейнятися питанням усе-таки оформлення якихось документів, які будуть підтверджувати фіксування факту того, що було нерухоме майно. Навіть нехай не зареєстроване. Тобто, можливо, отримати документи від усіх екстрених служб, які виїжджали і фіксували цей момент, і друге – це зафіксувати суму збитків, яка завдана", – говорить юрист Тарас Захаров.

За словами юриста, законного механізму компенсації щодо втраченого майна через вторгнення Росії нині не існує.

Джерело: https://suspilne.media