На Дніпропетровщині відкрито дві ферми сімейного типу на 10 та 20 корів

В Апостолівському районі Дніпропетровської області відкрито дві ферми сімейного типу на 10 та 20 корів. Наразі у регіоні створено вже 4 такі ферми, ще 6 ферм сімейного типу перебувають у стадії будівництва і будуть відкриті найближчим часом. Програма створення молочних ферм сімейного типу на Дніпропетровщині реалізується в рамках спільного проекту обласної влади та в рамках Канадського проекту. Про це повідомив в.о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький.


Він зазначив, що також важливим напрямком діяльності обласної влади є підтримка розвитку молочного скотарства та молочарських сільськогосподарських кооперативів. Для цього в області створена і реалізується потужна регіональна програма. Торік у рамках цієї програми обласною владою для молочних кооперативів області за бюджетні кошти було закуплено два сучасних молоковози, а цього року буде закуплено сучасні охолоджувачі молока. Крім того, до розвитку молочарського руху обласна влада активно залучає зарубіжних партнерів – міжнародні фонди та благодійні організації, повідомляє Урядовий портал

Зокрема, на Дніпропетровщині реалізується канадський проект агропромислового розвитку. Він передбачає підтримку ініціатив сімей зі створення власних молочних ферм. Спеціалісти Дніпропетровської сільськогосподарської дорадчої служби у рамках канадського проекту допомагають родинам розробити бізнес-план майбутньої міні-ферми, спроектувати приміщення та підібрати необхідне обладнання. Також фермери можуть отримати пільговий кредит на будівництво ферми під 3% річних.

Як зазначив голова Дніпропетровської сільськогосподарської дорадчої служби Максим Максимов, кожен бажаючий розпочати власний фермерський бізнес може звернутися до дорадчої служби та отримати необхідну консультацію. Також спеціалісти служби проводять тренування на вже створених фермах сімейного типу.

AgroNews