Мошка може бути смертельно небезпечною для корів, - Держпродспоживслужба

Фахівці Держпродспоживслужби попереджають про загрозу нападу мошок на тварин, що може призвести до  хвороб та загибелі останніх.

Домашнім тваринам найбільше дошкуляють мошки — дрібні двокрилі комахи (1,5 – 4,5мм) переважно коричневого, сірого або чорного кольору з короткими ногами і коротким хоботком, повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби у волинській області.

Ці злісні та настирливі кровососи нападають на всіх домашніх тварин, але найбільше страждає велика рогата худоба та коні. Комахи набиваються в ніс, вуха та очі, виділяючи при кровоссанні гемолітичний токсин, що викликає у теплокровних тварин патологічні явища, визнані як симуліїдотоксикоз.

Ознаками хвороби є зниженням апетиту з наступною відмовою тварин від корму, сильним занепокоєнням, прагненням покинути стадо. Посилюється виділення слини, серозні витікання з очей і носових отворів. При сильній інтоксикації виникають судоми, парези. Найчастіше страждає молодняк 1-2 річного віку, якому вперше доводиться перебувати на випасі.

В Україні — це основний ентомоз, який викликає масові захворювання, що спричиняють загибель та вимушений забій тварин.

Мошки розвиваються у чистій прозорій воді, а тому спеціалісти ветеринарної медицини Волині проводяться обстеження швидкоплинних водойм щодо заселення личинками мошки.

Читайте також: Майже 40% українців готові до міграції всередині країни заради сезонної роботи

З метою запобігання масового нападу мошки на тварин необхідно періодично проводити дезінфекцію тваринницьких приміщень, територій ферм, а також систематично обробляти волосяний покрив тварин інсектицидами і репелентами.

У ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області наголошують на необхідності дотримуватись режимів випасання тварин у період найменшої активності комах. Найкраще випасати худобу вдень з 11.00 до 17.00 години на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць.

Якщо зараження уникнути не вдалося, то після виявлення захворювання ВРХ на симуліїдотоксикоз, хворих тварин необхідно ізолювати від загального стада під накриття або у приміщення. Із шерстного покрову видалити мошок, обтерти тварин ганчіркою, змоченою у холодній воді. І звернутися за невідкладною лікувальною допомогою до ветеринарів.

Джерело: https://shatsk.rayon.in.ua