Канадські експортери закликають уряд підписати ТРР

Канада може збільшити експорт яловичини і свинини на півмільярда доларів, якщо канадська влада підпише торгівельну угоду в рамках Транс-Тихоокеанського Партнерства (ТРР). Про це заявили місцеві виробники та експортери м'яса.

Канадська рада виробників м'яса (СМС) закликала уряд приєднатися до Транс-Тихоокеанського Партнерства (ТРР) заради миру. Пакт є незавершеною торгівельною угодою між 11 країнами: Австралією, Брунеєм, Канадою, Чилі, Японією, Малайзією, Мексикою, Перу, Сінгапуром, В'єтнамом і Новою Зеландією. США також входили у список країн, поки президент Дональд Трамп не відмовився від участі у ТРР.

Читайте також: Мінагрополітики США визнало Мексику вільною від КЧС

Однак, в листопаді 2017 року Канада заявила, що не підписуватиме угоду, хоча інші учасники переговорів планували завершити підписання всіх домовленостей до березня 2018 року. Це розчарувало канадських виробників м'яса, які заявили, що вихід з угоди ТРР стане для країни катастрофою.

Як заявили представники м'ясної промисловості, членство в ТРР допоможе збільшити експорт канадської яловичини і свинини, як мінімум, на 500 млн доларів, а також допоможе створити близько 5800 робочих місць. Одним з основних переваг участі Канади в ТРР було б істотне зниження тарифів на постачання яловичини в Японію, як мінімум, до 27%, як у Австралії. Така тарифна ставка була б на 11% нижче, ніж у США та інших експортерів, надаючи канадським постачальникам конкурентну перевагу на одному з найбільших світових ринків мяса.

PigUA.info