Європейський Союз планує заборонити утримування свійських тварин у клітках. Ініціативу підтримали 1,4 мільйона людей

Європейська комісія в середу, 30 червня, підтримала ініціативу щодо заборони утримування свійських тварин у клітках, яку висунули майже 1,4 мільйона громадян ЄС. До 2027 року відповідні норми мають бути впроваджені в національне законодавство країн-членів Євросоюзу.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

У ЄС ще з 1974 року почали регулювати добробут свійських тварин. Відповідні норми вважаються одними з найкращих (і найсуворіших) у світі; з 2012 року забороняється утримувати в клітках курей, свиней і телят (щодо курей є виняток, якщо клітки достатньо просторі).

Водночас, як повідомляла у жовтні 2020 року ініціатива End the Cage Age, на фермах ЄС понад 300 мільйонів тварин перебувають або все, або майже все своє життя у клітках. Це, стверджують зоозахисники, шкодить здоров’ю і добробуту тварин та є неетичним щодо них.

End the Cage Age розпочала кампанію зі збору підписів через Європейську громадянську ініціативу — інструмент демократії участі в ЄС (аналог петицій). Він дозволяє подати на розгляд Європейської комісії пропозицію, яка здобула підтримку понад 1 мільйона громадян у не менш як семи країнах ЄС.

Станом на жовтень 2020 року петицію «End the Cage Age» підписали майже 1,4 мільйона людей із держав-членів Європейського Союзу. Її також підтримали 170 неурядових організацій, що займаються питаннями захисту тварин і довкілля.

читайте також

Єврокомісія, розглянувши петицію, вирішила підтримати її й зобов’язалася представити до кінця 2023 року законодавчу ініціативу з поступового скорочення, а потім — і остаточної заборони кліток для утримання свійських тварин.

Окрім згаданих уже курей, свиней і телят, заборона буде поширюватися і на кролів, молодок, бройлерів, качок, перепелів і гусей. Щодо останніх свої рекомендації спершу має підготувати Європейська агенція безпеки харчової продукції.

До кінця 2022 року Єврокомісія оцінить потенційні соціально-економічні наслідки змін. Для поступової відмови від кліток фермерам виділять субсидії як на рівні ЄС, так і (можливо) на рівні держав. А остаточно зміни мають впровадити з 2027 року.

Для набуття чинності зміни мають підтримати не лише інституції Євросоюзу, а й усі 27 країн-членів, а після цього вони повинні бути імплементовані в національне законодавство.

Окремі держави-члени ЄС і раніше підтримували заборону розведення свійських тварин у клітках. Німеччина раніше зобов'язалася зробити це щодо курей до 2025 року; схожі наміри висловила й Чехія. А Люксембург і Австрія вже ухвалили заборону.

Джерело: https://hromadske.ua