АМКУ зобов’язав Хмельницькі молокозаводи укладати договори з населенням щодо закупівлі молока

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало 12 молокозаводів під час закупівлі молока у населення області укладати із ним відповідні договори.


Рекомендації надано ПрАТ "Деражнянський молочний завод", ТДВ "Дунаєвецький маслозавод", ТОВ "Городокконсервмолоко", ПрАТ "Хмельницька маслосирбаза", ДП "Старокостянтинівський молочний завод", ТОВ "Віньковецький сирзавод", ПП "Дживальдіс" (смт. Нова Ушиця), ПП "Ізяславмолпродукт", ПАТ "Кам'янець-Подільський "Хлібокомбінат", філія "Лактіс" ДП "Аромат" (м. Кам'янець-Подільський), ТОВ "Білогір'ямолокопродукт" (м. Гадяч, Полтавська обл.) і ПП КФ "Прометей" (м. Сквира, Київська обл.), повідомляє УНН
Як встановило Відділення, низка учасників ринку всупереч вимогам нормативних актів не укладають із населенням договори щодо закупівлі молока для промислової переробки.

Договірні стосунки заготівельників з населенням передбачені Інструкцією про проведення закупівлі молочної сировини у сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності та господарств населення.

Внаслідок неправомірних дій окремих молокозаводів, здавачі молока не проінформовані про рівень закупівельних цін на наступний період.

Більше того, не укладаючи договори з населенням, у молокозаводів є можливість необґрунтовано занижувати закупівельні ціни на молоко і уникати відповідальності за порушення умов закупівлі молочної сировини. 

Про результати розгляду рекомендацій учасники ринку мають повідомити Відділення у десятиденний строк з дня їх отримання.

За даними 2011 року Хмельницька область посідає 3 місце щодо обсягів молока, яке заготовляється суб’єктами господарювання для промислової переробки, 80 % якого закуповується в індивідуальних господарствах населення.

AgroNews