Американців просять не цілувати свійських птахів. Ймовірно, це одна з причин останнього спалаху сальмонельозу в країні

Центр із контролю та профілактики захворювань США (CDC) оприлюднив результати розслідування останнього спалаху сальмонельозу в країні й рекомендує американцям утриматися від цілування свійських птахів.

Про це йдеться в повідомленні CDC від 20 травня, на яке звернуло увагу BBC.

Із лютого 2021 року 43 американські штати повідомили про принаймні 163 людей із сальмонельозом, із них третина — діти віком до 5 років. 34 людей довелося ушпиталити, але жодного смертельного випадку зафіксовано не було.

Розслідування CDC виявило, що найбільш імовірна причина зараження — контакт зі свійською птицею. Вона може бути переносником сальмонели, навіть якщо має здоровий вигляд, при цьому збудник легко поширюється в місцях, де птахи живуть.

«Не цілуйте і не притискайте до себе птахів — вони можуть передати мікроба вам через рот, що призведе до хвороби», — йдеться в рекомендаціях CDC. Крім того, там радять мити руки після контакту з птицею і не підпускати до неї дітей.

Сальмонельоз — це інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також від людини-носія сальмонел. Збудник сальмонельозу уражає переважно травну систему людини. Носіями цієї інфекції є різні тварини: велика рогата худоба, свині, вівці, коні, собаки, коти, гризуни і птиця, особливо водоплавна (качки, гуси).

Найчастіше сальмонельоз у людей виникає через споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Бактерії стійкі до соління й копчення, тому для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

За оцінками, у США щороку виявляють близько 1,35 мільйона людей із сальмонельозом. Зазвичай симптомами сальмонельозу є гарячка, діарея, біль у животі й блювота. Більшість людей долають хворобу самостійно, але інколи вона може призвести до смерті. У США щороку фіксують близько 420 таких випадків.

Джерело: https://hromadske.ua