АІРТ і Держстат співпрацюватимуть у питаннях формування достовірної інформації про наявне поголів’я сільськогосподарських тварин

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» веде роботу з удосконалення ведення статистичних даних щодо збору та обробки інформації про поголів’я сільськогосподарських тварин. З цією метою відбулася робоча зустріч представників ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з директором департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища Державної служби статистики України Олегом Прокопенко і національним консультантом ФАО Яремою Герцеком.

Учасники зустрічі обговорили методики збору інформації для обліку тварин та господарств, що їх утримують.

Зокрема, Олег Прокопенко ознайомив учасників зустрічі про методики та підходи, які використовуються Державною службою статистики України для збору та оброки інформації щодо поголів’я сільськогосподарських тварин. При цьому він відзначив, що зараз спостерігається різниця у даних щодо кількості зареєстрованих тварин в Єдиному державному реєстрі тварин та офіційних даних щодо поголів’я тварин Державної служби статистики України, хоча за останні роки цей розрив поступово скорочується.

У свою чергу перший заступник директора Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин Володимир Титенко поінформував про основні принципи, якими керується Агентство при внесенні інформації до Єдиного державного реєстру тварин. У  тому числі він зазначив, що інформація, яка вноситься до реєстру, обов’язково повинна бути документально підтверджена та верифікована з боку установи держветмедицини. Він також наголосив на важливості відповідального ставлення власників тварин до виконання законодавства в галузі ідентифікації і реєстрації тварин. У разі, якщо власники не реєструють тварин, які підлягають обов’язковій реєстрації, чи не вчасно подають інформацію щодо переміщення, забою чи загибелі тварин, то, відповідно, буде розбіжність інформації в Єдиному державному реєстрі тварин та фактично наявним поголів’ям.

За результатами зустрічі було досягнуто попередньої домовленості щодо співпраці ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» і Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища Державної служби статистики України щодо обміну певними даними щодо кількості тварин та господарств для підвищення їх достовірності.

Джерело: http://www.consumer.gov.ua